V Zjazd Środowisk Patriotycznych

przez Bartek Bukowski

W dniach 24 - 26 maja 2019 roku w ośrodku „Concordia” w Herdorf - Dermbach w Niemczech, odbędzie się V Zjazd Środowisk Patriotycznych Europy Zachodniej.
Podczas trzydniowego spotkania swoje wykłady wygłoszą: ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr, ks. Jarosław Wąsowicz SDB, Anna Kołakowska, red. Stanisław Michalkiewicz, dr Andrzej Drogoń, dr Tomasz Gałwiaczek, dr Stanisław Bogaczewicz, Tadeusz Płużański, Łukasz Kobiela oraz poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki i inni przedstawiciele naszej elity.

W sobotę, 25 maja przypada 71 rocznica śmierci naszego
Bohatera Rotmistrza Witolda Pileckiego!

Podczas V zjazdu będzie zaprezentowana ekspozycja autorstwa Łukasza Kobieli pt. „INTELLIGENZAKTION“. Wystawa dokumentuje akcję eksterminacji Polskiej elity w pierwszych miesiącach II wojny światowej.

Podczas zjazdu powiększymy POLSKI PANTEON PATRIOTYCZNY, który od pierwszego zjazdu tam powstaje. Obok Tablicy Smoleńskiej, Tablicy Wołyńskiej, trzeciej, poświęconej Ludziom Kościoła Niezłomnego i ubiegłorocznej tablicy pamiątkowej ufundowanej przez nas w stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości - odsłonimy tablicę pamiątkową dedykowaną wszystkim polskim Bohaterom i ofiarom II wojny światowej. Projekt inskrypcji tej tablicy zamieszczam powyżej.
W ramach zjazdu odbędzie się III Festiwal Pieśni Prawdziwej - CONCORDIA 2019 podczas którego swoje utwory zaprezentują Dominika Świątek, Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk i Andrzej Kołakowski.

Po raz piąty spotkają się Polscy Patrioci w gościnnej Concordii na swoim zjeździe. Za każdym razem miałem zaszczyt otwierać ten zjazd i za każdym razem odwoływałem się do wyjątkowego zdarzenia z historii Polskiego Wychodźstwa a mianowicie do Kongresu Polaków w Niemczech z 1938 roku. Za każdym razem wspomagały nas w tym chlubnym zamierzeniu najwybitniejsze postacie polskiego życia publicznego. Tak i tym razem będzie! (…)
Skoro nasi Rodacy osiemdziesiąt lat temu byli zdolni do wzniosłych czynów, to i my współcześni spróbujmy!

Dalsze informacje na stronie: www.polacywessen.de
lub pisząc na adres: w.kusy@web.de lub kontakt@polacywessen.de
jak również pod numerem telefonu: +49 201 – 37 06 64

Wszystkie warunki udziału w zjeździe pozostają bez zmian, opłata wynosi 130 Euro od osoby obejmujące pełne wyżywienie począwszy od kolacji w piątek dnia 24 maja, po obiad w niedzielę dnia 26 maja 2019 roku i dwoma noclegami.
Przy Waszych przelewach jako przeznaczenie proszę podawać odpowiednio:
• przy wpłatach za udział w zjeździe wpisać: „ZJAZD“
• przy wpłatach na fundusz tablicy pamiątkowej: „TABLICA“
na poniżej podane konto bankowe:

Wojciech Kusy
Bank: Sparkasse Essen
IBAN: DE59 3605 0105 0002 3091 77
BIC: SPESDE3EXXX 

Z serdecznymi pozdrowieniami
W imieniu członków
Klubu Gazety Polskiej w Essen i Polskiej Listy Wyborczej „POLACY w ESSEN”
Wojciech Kusy – przewodniczący www.polacywessen.de

Wróć

Wydarzenia

> Wrzesień 2022 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30