Polak walczy o tytuł Mr. Venezuela

przez Justyna Zuń-Dalloul

Piotr Blanco – Zuń, Foto. Michał Krawczyk

Twoje pochodzenie cię wyróżnia. Mieszanka rasowa: to jest coś – to hasła konkursu Miss & Mister Black Venezuela.

Gala finałowa Miss & Mister Black Venezuela w najbliższy czwartek, 9 grudnia. Czy uczestniczący w konkursie Polak, osiemnastoletni Piotr Blanco – Zuń, dostanie szarfę najprzystojniejszego Wenezuelczyka?

Miss & Mister Black Venezuela, konkurs, który zrywa z paradygmatem dotychczasowego poczucia piękna w tym latynoskim kraju, w przeciwieństwie do innych odbywających się tu konkursów, honorujący afrykańskie korzenie i wszelkie wynikłe z tego "mieszanki", przedstawił jury, które w najbliższy czwartek, 9 grudnia, wybierze Miss i Mister wenezuelskich mieszanek. Przyświecają temu hasła: "Ciemne jest piękne. Mieszanka rasowa - to jest coś. Twoje pochodzenie cię wyróżnia".

Jest to nowe podejście do promowania ludzkiego piękna w tym tak zróżnicowanym rasowo społeczeństwie. Do tej pory wszelkiego rodzaju tutejsze konkursy piękności premiowały i promowały przede wszystkim typ kaukaski lub jego lekkie mieszanki.

Przewodniczący oraz pomysłodawca konkursu, znany spiker, Santiago Guaramata, za pośrednictwem oficjalnego konta na Instagramie (@missymisterblackve) opublikował nazwiska 5 członków jury, którzy będą odpowiedzialni za podjęcie decyzji, który z uczestników konkursu będzie symbolem Najpiękniejszej Mieszanki i będzie miał zaszczyt reprezentować wenezuelskie mieszanie ras na forum międzynarodowym.

Wśród jury wyróżnia się Jego Ekscelencji Carmelo Micha Nquema Misi, Ambasadora Pełnomocnego i Nadzwyczajnego Gwinei Równikowej w Boliwariańskiej Republice Wenezueli, akredytowany również przed rządem Panamy, Ekwadoru, Kolumbii, Trynidadu i Tobago, Gujany, Surinamu i Grenady.

Jurorem będzie też Oliver Acosta, Mister Models Vzla 2017, oraz Wice-Mister Handsome 2021, a także Axcel Castillo, dyrektor generalny Axel Models, prezes innego konkursu piękności o nazwie Miss and Mister Models Venezuela, Nidia González, prezes Wenezuelskiego Stowarzyszenia Publicystów i dziennikarka Cruzmila Ramos, obecnie odpowiedzialna za transmisję południowego wydania dziennika w telewizji Televen.

Gala Finałowa, odbędzie się w czwartek, 9 grudnia, o godz. 18:00 w Centrum kultury Chacao w stołecznym Caracas (Av. Tamanaco El Rosal; za Centrum Handlowym Lido).

Wszyscy, a zwłaszcza mieszkający w Wenezueli Polacy, zadają sobie pytanie czy uważany za faworyta Piotr Blanco – Zuń, otrzyma tytuł najprzystojniejszego faceta Wenezueli?

Ma on 18 lat, 198 cm wzrostu, mówi po polsku, hiszpańsku i angielsku. Jest obywatelem polskim i wenezuelskim. Jest w klasie maturalnej. Interesuje się teatrem i pisaniem scenariuszy. Jego ojciec jest Wenezuelczykiem, a matka Polką. Piotr twierdzi, że choć urodził się w Wenezueli to jest Polakiem i jest wdzięczny mamie, że uczyła go polskiego oraz zapisała do ORPEGU - polskiej szkoły on-line stworzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla polskich dzieci za granicą, w której uczył się przez kilka lat szkoły podstawowej.

Justyna Zuń – Dalloul, korespondencja z Caracas

Email:acepiv@yahoo.com

@justyna_zun_dalloul

Wróć

Wydarzenia

> Kwiecień 2024 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30