Protest SPK w sprawie nowej organizacji

przez Halina Morhofer-Wojcik

Dotyczy inicjatywy pod roboczą nazwą "Światowe Porozumienie Polskich Patriotów".

Patrząc obiektywnie, wszystkie trzy akcenty budzą obiekcje, tj.: logo, nazwa i kanon.

Interwencja powodowana jest protestem przeciwko tanim, pochopnym i przeciwnym poprawności historycznej działaniom, przeciwko zawłaszczaniu symboli związanych z historią naszego kraju, mających już zasłużony kapitał.

Ten kapitał należy do dorobku i przeszłości historycznej, państwowej, wojskowej opartej na patriotyzmie i wierności Polskiej Rzeczpospolitej, połączonej ofiarą polskiej krwi.

Orzeł Biały jest godłem Rzeczpospolitej Polskiej, a nie światowych ugrupowań i nie jest orłem światowego globusa. Jest prawnie chroniony.

Z nazwy Związek Patriotów Polskich, nadanej mu przez Stalina, korzystało ugrupowanie komunistów, których działanie odbija się po dziś dzień na sytuacji naszego kraju. Żądali oni unieważnienia polskiej konstytucji, głowy gen. broni Tadeusza Bora Komorowskiego i zgodzili się na zagarnięcie wschodnich terenów Polski przez ZSRS.

Hasło "Bóg Honor Ojczyzna" jest hasłem wojskowym występującym na sztandarach Wojska Polskiego, zahartowanego w krwawych bitwach.

Nowe porozumienie patriotycznej Polonii mieszkającej poza granicami kraju jest powodowane wolą dobrej zmiany i prezentacją świeżego oddechu "na dziś i na jutro". podejmowaniem samodzielnych inicjatyw i decyzji. Niech znajdzie więc własne hasła, spełniające ich ambicje i budzące respekt, akcenty świadczące o sile Polonii, o jej patriotyzmie, wynikającym z troski o przyszłość kraju, o suwerenność i dumę Polskiej Rzeczpospolitej i o dumie bycia Polakiem.

Z poważaniem,

Stowarzyszenie Polskich Kombatantów -Hamburg

Halina Morhofer Wojcik,

                                                                                                                                                                                  morhofer-wojcik@web.de,

VPK, 22057 Hamburg,  Postfach 76 07 02

Wróć

Wydarzenia

> Luty 2021 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28