Mistrzostwa Europy Morsów - komunikat

przez Bartek Bukowski

Komunikat prasowy

Mistrzostwa Europy Morsów w pływaniu na czas

7-8 grudnia 2019 – Gdańsk

 

Miejsce zawodów: Przystań Jachtowa w Gdańsku, ul. Szafarnia 6 U/4 – Stare Miasto

Patronat: Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk

                Prezydent Miasta Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz

Organizator: Polska Fundacja Morsów w Gdańsku

Partner: Gdański Ośrodek Sportu

Sponsorzy: INPRO S.A., ZIAJA Ltd, Piekarnia AS Andrzej Szydłowski, Producent Mięsa i Wędlin- BELL, Sprzedaż Basenów Napowierzchniowych- DELFIN, Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Rusztowań -RAMIRENT, Zakłady Mięsne NOWAK.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy Morsów w pływaniu na czas są pierwszą tego typu imprezą. Do tej pory odbywały się międzynarodowe mistrzostwa krajowe i międzynarodowe. W ostatnich latach ta dyscyplina przeżywa renesans, a polscy zawodnicy sięgają po zaszczytne tytuły.

POLSKA FUNDACJA MORSÓW w Gdańsku, powstała z inicjatywy Lecha Bednarka – Mistrza Świata Morsów. Pomimo prekursorskiego charakteru imprezą zainteresowało się ponad 200 zawodników z Polski, Belgii, Niemiec, Anglii, Wietnamu, Białorusi, Rosji i Ukrainy. Zawody odbędą się w 12 kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn (18-85). Dla zwycięzców przygotowano medale, puchary, dyplomy ora upominki od sponsorów. Mistrzostwa odbędą się w wyjątkowej scenerii Motławy i Starego Miasta na terenie gdańskiej Przystani Jachtowej przy ul. Szafarnia 6 U/4 w Gdańsku. Powitanie zawodników odbędzie się 7 grudnia/sobota w Dworze Artusa (ul. Długi Targ 43-44) o godz. 10:0. Dwudniową imprezę zakończy ceremonia wręczania nagród 8 grudnia (niedziela) w Ratuszu Miejskim (ul. Długa 46) o godz. 16:00. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji i imprez towarzyszących, w tym bal integracyjny w słynnej Piwnicy Rajców(ul. Długi Targ 44). Wyczynom sportowym towarzyszy akcja społeczna nauki pływania i ratownictwa wodnego. Zdaniem organizatorów trzeba wspólnymi siłami przerwać makabryczną spiralę śmierci. Statystyki utonięć są przerażające. Prezes PFM, Lech Bednarek od lat stara się nagłośnić ten problem w mediach. Jego sojusznikami zostali znani i lubiani ludzie dobrej woli. Wśród Ambasadorów akcji znaleźli się między innymi: Ewa Kasprzyk, Zygmunt Kaliciński, Romuald Koperski, Wojciech Korzeniewski, Dariusz Michalczewski, Piotr Miks, Roman Paszke, Artur Siódmiak, Kamil Sipowicz, Jacek Wroński, Krzysztof Zawadka, Piotr Zelt.

Wisienkę na torcie przygotowuje z tej okazji Hanna Bakuniak - rekordzistka Świata i Guinessa na 1 km Ice Swimming, Mistrzyni Świata w zimowym pływaniu. Przepłynęła wpław kanał Catalina z wyspy na ląd (34 km) jako pierwsza Polka. W Gdańsku podejmie próbę przepłynięcia  mili lądowej (1609 m) bez pianki neoprenowej.

Wszystkie szczegóły i bieżące informacje: www.lechmors.pl

Wróć

Wydarzenia

> Marzec 2023 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31