Przeleciał kwiecień

przez Bartek Bukowski

  • Wojna prowadzona jest również w mediach, tak więc wszystko, co państwo czytacie, słyszycie oglądacie, należy traktować jak element działań dezinformacyjnych. Jeśli dana informacja ma cokolwiek wspólnego z wojną, to jest albo nieprawdziwa, albo jest po części prawdziwa, albo jest prawdziwa, ale bez znaczenia. Zasadniczo wszelka dezinformacja musi brzmieć wiarygodnie. Nie powielamy tutaj informacji, których nie można w żaden sposób zweryfikować.
  • Obok niezliczonych potyczek i bombardowań warto odnotować mordowanie ludności cywilnej oraz zatopienie krążownika rakietowego „Moskwa” czy ogłoszenie prezydenta RFN Steinmeyera persona nongrata na Ukrainie.
  • Z denazyfikacji i rozbrojenia Ukrainy będą nici, NATO wkrótce powiększy się o Finlandię i Szwecję, a na flance wschodniej powstaną Amerykańskie bazy wojskowe. Izolacja Rosji nie wróży Putinowi nic dobrego, a jego flirt z Chińczykami jest dla Rosji co najmniej niebezpieczny. Ktokolwiek w Niemczech oceniał sytuację na początku lutego, ten nie wierzył, że Rosjanie popełnią takie głupstwo.
  • Kompletny obciach zorganizował niemiecki wywiad BND, czyli federalna służba informacyjna. Podczas, gdy Amerykanie i Brytyjczycy już w listopadzie 2021 r. znali plany napaści na Ukrainę i ewakuowali swoich dyplomatów, szef niemieckiego wywiadu w dniu inwazji znajdował się w Kijowie i musiał być stamtąd ewakuowany w trybie awaryjnym.
  • SPD, której powiązania z Rosją stają się niebezpiecznym balastem dla obecnej koalicji, może być niebezpieczna dla niemieckiego państwa. Tym bardziej dziwi, że wobec poważnych zarzutów o konszachty z Rosjanami Fundacji Ochrony Środowiska Meklemburgii Przedpomorza i niezadeklarowanie w terminie kwoty 20 milionów euro przekazanej jej przez Gazprom, Manuela Schwesig nadal urzęduje. Schröder w obecnej sytuacji będzie musiał przywozić kasę z Gazpromu w walizkach.
  • Pomija się zaangażowanie w Rosji europejskich, głównie niemieckich koncernów, gdzie zbudowały fabryki i produkują towary na tamtejszy rynek. Faktycznie interesy z Rosjanami szły dotychczas dobrze i dla wszystkich zainteresowanych wojna oznacza problemy.
  • Od lat obce służby prowadzą intensywny nasłuch urzędu kanclerskiego. Nasilają się ataki chińskich i rosyjskich hakerów na niemieckie instytucje państwowe i firmy prywatne oraz na banki i duże koncerny. Niemcy dopiero teraz powołali specjalną jednostkę do walki z atakami cybernetycznymi.
  • Za zaniedbania podczas powodzi w lipcu 2021 r i imprezę na Ibizie po tej katastrofie zmuszono do dymisji panią minister środowiska Nadrenii Westfalii Urszulę Heinen – Esser z CDU, oraz federalną minister ds. rodziny, Annę Spiegel, która przyznała się, że tydzień po powodzi, w której zginęło ponad 140 osób, wyjechała z rodziną na czterotygodniowy urlop na Majorkę. Jednak w całej tej aferze najbardziej porażającym był klip z jej przeprosinami. Nadal niewyjaśniona jest rola, jaką pani Spiegel odegrała feralnego popołudnia, kiedy traciła cenny czas na redagowanie treści ostrzeżenia przed powodzią w taki sposób, aby była politycznie poprawna …a ludzie w tym czasie już się tonęli.
  • W środku wojny federalna minister obrony Christine Lambrecht razem przewodniczącą Bundestagu Bärbel Bas zafundowały sobie urlop wielkanocny na wyspie Sylt.
  • Teraz także Niemiecka Lewica ma swoją sex-aferę. Przewodnicząca partii die Linke, Susanne Hennig-Wellsow oddała swój urząd do dyspozycji ze skutkiem natychmiastowym. W jesieni zjazd partii wybierze nowy zarząd.
  • Nieoczekiwanie dobrą figurę robi federalna minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock. Od wizyty w Moskwie zradykalizowała się w stosunku do Rosji.
  • Były naczelny BILDA Julian Reichelt spekuluje, że Putin chyba wie, co Scholz robił w ramach afery Wirecard i to tłumaczyłoby, dlaczego nie pozbywa się takich agentów Kremla jak Schröder czy Schwesig. A wiedzę tę otrzymał od Jana Marszalka, który uciekł do Moskwy przed niemiecką prokuraturą generalną.
  • Niemal równocześnie z wybuchem wojny na Ukrainie, pojawiła się w Niemczech nowa organizacja ekologiczno-terrorystyczna: Last Generation – ostatnie pokolenie. Jej działacze przyklejają się do nawierzchni najbardziej ruchliwych ulic w niemieckich aglomeracjach.
  • Walki uliczne między muzułmańskimi klanami, a policją, sprowokowane spaleniem Koranu przez szwedzkich nacjonalistów, zostały przez niemieckie media państwowe opisane jako „starcia policji z neofaszystami”.
  • 13 kwietnia stosunkiem 230 do 217 głosów Sejm odrzucił senacką poprawkę do ustawy sankcyjnej, zakazującą importu gazu LPG z Rosji i Białorusi. Również ruch towarowy na granicy z Białorusią nie został zamknięty.
  • Do Polski przyjechały już niemal 3 miliony uchodźców z Ukrainy. Już co dziesiąty człowiek w Polsce jest Ukraińcem albo Ukrainką. Dla porównania w Niemczech jest około 400 tysięcy uchodźców z Ukrainy, co przeciąża niemieckie urzędy.
  • Federalny minister zdrowia Karl Lauterbach straszy nowym „Zabójczym” wariantem omikrona, który ma się pojawić na jesieni. Zapytany o źródła, na których opiera tę prognozę, nie potrafił ich podać.
  • W kwietniu minęła 77 rocznica wyzwolenia obozów jenieckich i koncentracyjnych przez armie  aliantów na Zachodzie. Kościół pamięci ofiar w Bergen ma zostać zburzony, bo diecezji brakuje na remont 1,5 mio. Euro. Pamięć jest niewygodna. Przypomnijmy zatem wypowiedz prezydenta Steinmeyera: nie pamięć o zbrodni jest hańbą, tylko jej zacieranie”.

 

Wróć

Wydarzenia

> Marzec 2024 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31