Artykuły 2

przez Józef Galiński

Gardelegen - 76 lat po masakrze

15 kwietnia 1945 r. żołnierze 102 Dywizji Piechoty IX Armii Stanów Zjednoczonych dotarli do Gardelegen. W okolicy znaleźli wypaloną stodołę i masę potwornie zniekształconych zwłok.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Rezolucja 2361 (2021)

27 stycznia 2021 Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło tekst Rezolucji 2361 w sprawie szczepionek przeciw Covid-19: kwestie etyczne, prawne i praktyczne, zakazującej wyraźnie dyskryminacji osób niezaszczepionych.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Dzieci i Corona

Od dawna wiadomo, że dzieci nie chorują tak poważnie na covid-19 jak osoby starsze. Naukowcy znaleźli przyczynę. Wyniki badań mogą pomóc również dorosłym.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Rocznica

Data 14 czerwca 1940 r. uznawana jest za początek funkcjonowania niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Tesla na wodór już na drogach

W USA powstaje wodorowa odpowiedź na samochody wyścigowe z napędem benzynowym lub elektrycznym: Hyperion XP-1 osiąga do 355 km/h i rozpędza się do 97 km/h w 2,2 sekundy.

Więcej...

przez Helen Lewis

Kapitol skapitulował

Spirala przemocy słownej zamienia się w spiralę przemocy fizycznej. Politycy podgrzewają nastroje, nie licząc się z konsekwencjami.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Byli wojskowi wzywają do puczu w Hiszpanii

70 wysokich rangą byłych oficerów sił powietrznych nie zostawia suchej nitki na hiszpańskim rządzie.

Więcej...

przez James Wilson

Meczety a intergacja

Polityczny islam pracuje w Europie przy użyciu tej samej taktyki, która pozwoliła islamistom dojść do władzy w Turcji: powoli i po cichu przenikając struktury państwowe.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

102 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przypominamy film o pobycie Marszalka Józefa Piłsudskiego w Magdeburgu i jego podróży do Warszawy.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Niemcy zmieniają zasady wjazdu do kraju

Kto wjeżdża do Niemiec, ten od dzisiaj musi udać się na dziesięciodniową kwarantannę. Okres ten może zostać skrócony przez wykonanie odpowiednich testów. Oprócz tego obowiązują wyjątki dla niektórych grup zawodowych.

Więcej...