Najpiękniejsze Wenezuelki są przyjezdne

przez Justyna Zuń-Dalloul

Zdjęcia: Carlos Barrios

Amanda Dudamel, uznana kilka dni temu za najpiękniejszą kobietę Wenezueli w konkursie organizowanym przez telewizję Venevision, a która zdobyła tytuł Miss Venezuela 2021 i będzie reprezentować kobiety tego latynoskiego kraju na Miss Universum 2022 , publicznie oświadczyła, że zarówno opiekunem jej samej, jak i całej jej rodziny, jest św. Józef: „Święty, któremu oddaję się w opiekę, to cieśla i opiekun rodziny, św. Józef. Jego kult wpoiła mi babcia. Moja mama urodziła się właśnie 19 marca, w dniu św. Józefa. Ja sama zawsze noszę przy sobie jego wizerunek, mały szkaplerz. W dniu wyborów wzdychałam do mojego patrona i miałam jego wizerunek w mojej torebce” - powiedziała Amanda Dudamel na konferencji prasowej zorganizowanej i prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom przez telewizje Venevision.

Amanda Dudamel ma 21 lat. Jest bio-analityczką oraz modelką. Jej ojciec, Rafael Dudamel, był przez długi czas trenerem wenezuelskiej kadry narodowej w piłce nożnej, popularnie nazywanej „Vinotinto”.

Czy jest najpiękniejsza? – Nie. Nie jestem najpiękniejsza, odpowiada. Na pewno nie dla wszystkich i na pewno są ładniejsze i zgrabniejsze niż ja. Pewnie są i brzydsze. Ja tylko zostałam wybrana Miss w konkursie piękności, do którego się zgłosiłam. Ale piękność to nie tylko ciało. Piękność człowieka polega też na piękności jego wnętrza. Na wrażliwości. Najważniejszy jest wyraz oczu. To w oczach można dostrzec duszę drugiej osoby, mówi Miss.

Zdjęcia: Carlos Barrios

Mis Venezuela 2021 twierdzi, że jej nazwisko stanowi dla niej wyzwanie. Nie tylko dlatego, że jest córką byłego trenera kadry narodowej w piłce nożnej, ale także dlatego, że to nazwisko nosi znany wenezuelski dyrygent i muzyk, Gustavo Dudamel, obecny dyrektor artystyczny opery paryskiej. Często ludzie pytają ją, czy jest z nim spokrewniona: „Mam wysoką poprzeczkę ze względu na nazwisko, ale lubię stawiać czoła wyzwaniom, które są dla mnie stawiane, mówi. To mnie motywuje, sprawia, że ​​naprawdę chcę wyjść z domu i bić się z życiem. Chcę pamiętać, jakie są moje korzenie”.

Amanda Dudamel, jako Miss Venezuela 2021 zajmuje się również pracą charytatywną. Rozpoczęła współpracę z marką Made in Petare, firmą produkującą i sprzedającą torebki. Firma ma w nazwie „Petare”, a Petare to ogromna dzielnica biedy w Caracas, stolicy Wenezueli. Część dochodów tej firmy jest przekazywana fundacji „Un par por un Sueño”, która zaopatruje w produkty żywnościowe stołówki dla dzieci w tej przeludnionej i biednej dzielnicy.

Czy Miss Venezuela 2021, Amanda Gutierrez, zdobędzie kolejną, siódmą koronę Miss Universum dla swojego kraju? Wszystko jest możiwe. Ona ma taka nadzieje. Przypomnijmy, że Wenezuela jest jednym z najczęściej nagradzanych krajów w konkursie Miss Universe, z koronami Maritzy Sayalero (1979), Irene Sáez Conde (1981), Bárbary Palacios (1986), Alicji Machado (1996), Dayany Mendozy (2008) i Stefaní Fernández (2009).

Podkreślić należy, że Stefania Fernandez to urodzona w Wenezueli wnuczka Polki. Potwierdziła ona polskie obywatelstwo oraz legitymuje się polskim paszportem, czyli stwierdzić można, że... najpiękniejsze Wenezuelki są przyjezdne!

Justyna Zuń-Dalloul, korespondencja z Caracas

Wróć

Wydarzenia

> Sierpień 2022 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31