To jest Judith Butler
przez Helen Lewis
Judith Butler jest autorytatywną twórczynią teorii strukturalnie antysemickiej i pro-dżihadystycznej ideologii queer.
W wywiadzie odpowiada na pytanie: W swoim przemówieniu na Harvardzie wskazałaś, że nienoszenie burki niekoniecznie jest wyzwoleniem, za jakie je uważamy. Czy ci, którzy uważają, że zakaz noszenia burki przez kobiety jest sam w sobie osiągnięciem wolności, powinni zrozumieć coś więcej?
Judith Butler:
Osobą, która nauczyła mnie najwięcej na ten temat jest Lila Abu-Lughod, antropolożka z Uniwersytetu Columbia. Pracowała jako etnograf w Egipcie i napisała wiele o roli kobiet w islamie. W przeciwieństwie do pewnego feministycznego poglądu, który zawsze zakładał, że kobiety w Egipcie są po prostu uciskane, Abu-Lughod wykazała, że wiele wierszy śpiewanych przez beduińskie kobiety okazuje się być wysoce politycznie wywrotowych. Ostatnio starała się wyjaśnić, że burka ma wiele różnych znaczeń. Pokazuje, że kobieta jest skromna, że nadal jest związana ze swoją rodziną, że nie została wykorzystana przez popkulturę, że jest dumna ze swojej rodziny i społeczności. Sygnalizuje przynależność do większej sieci ludzi. Zdjęcie burki oznacza utratę tych więzów pokrewieństwa, których nie należy lekceważyć. Może to być bardzo drastyczne doświadczenie wyobcowania, a nawet przymusowej westernizacji, która pozostawia blizny. Nie powinniśmy więc zakładać, że westernizacja jest zawsze czymś dobrym. Bardzo często zastępuje ona ważne praktyki kulturowe, których nie mamy cierpliwości się nauczyć.
Podążając za własną ideologią, Judith Butler identyfikuje się jako „niebinarna” i chce, aby zwracano się do niej za pomocą zaimków "oni / ich", w języku niemieckim "xier / xiem". Inaczej mówiąc, rodzaj pluralis majestatis….
Każdy, kto używa neo-zaimków w odniesieniu do siebie lub innych, stracił kontrolę nad swoim życiem. - Emrah Erken