FC POLONIA W FINALE!

przez Bartek Bukowski

W niedzielę 28 maja, na stadionie przy Aroser Allee 170 w Berlinie rozegrano półfinał Pucharu Berlina: FC Polonia podejmowała SV Traktor Boxhagen.

Pierwsza bramkę po rzucie rożnym w 25 minucie zdobył Sławomir Kubiak. Wynik w 65 minucie wynik meczu na 2:0 podwyższył Łukasz Isalski, po podaniu Marcina Rąbczyka.

Znakomita postawa obrony i dyscyplina taktyczna pozwoliły utrzymać wynik do końca meczu, ku radości głośno dopingujących kibiców Polonii.

FC Polonia jest pierwszym polskim klubem, który zagra w finale Pucharu Berlina, gdzie spotka się z drużyną RBC Berlin. Jeszcze kilka lat temu podobne sukcesy wydawały się być tylko mrzonkami, które nigdy się nie spełnią.

Następny mecz ligowy w środę 31 maja o 19:30 przeciw SFC Friedrichshain FZL 4 (Welzower Steig 3, 13439 Berlin).