Reaktwacja Jazz Klubu AKWARIUM

przez James Wilson

Z przyjemnością informujemy, że 6 czerwca 2019 nastąpi reaktywacja legendarnego Jazz Klubu AKWARIUM i oficjalne otwarcie w nowej odsłonie.

Tego dnia zapraszamy muzyków, artystów, gości i wszystkich fanów jazzu by celebrować nowe otwarcie.

  • Od godziny 17.00 na scenie zewnętrznej swój występ rozpocznie Jam Session Band pod wodzą gitarzysty Michała Sołtana złożony z młodych jazzmanów,
  • godzinie 18.00 w dolnej sali koncertowej nastąpi oficjalne otwarcie, które rozpocznie legendarne Trio Andrzeja Jagodzińskiego z Czesławem ‘Małym’ Bartkowskim i Adamem Cegielskim. Głos zabierze z pewnością nowy Prezez PSJ, kontrabasista Mariusz Bogdanowicz.

Uroczystego otwarcia dokona Prezydent Rafał Trzaskowski, którego całe środowisko powita przede wszystkim jako syna jednego z najwybitniejszych twórców polskiego jazzu Andrzeja Trzaskowskiego. Gospodarzem wieczoru będzie Jacek Sylwin – dyrektor artystyczny Klubu.

Po części oficjalnej odbędzie się Koncert Inauguracyjny w wykonaniu specjalnie powołanego do życia Akwarium Band, zespołu wybitnych młodych muzyków jazzowych odnoszących swoje pierwsze nagrody i sukcesy pod wodzą pianisty Marka Lipskiego oraz perkusisty, kompozytora i aranżera Wojciecha Kostrzewy.

Historia Akwarium sięga roku 1977 kiedy to w siermiężnych czasach PRL Polskiemu Stowarzyszeniu Jazzowemu udało się zrealizować marzenie całego środowiska i otworzyć pierwszy jazz klub w Polsce (dotąd jazz grało się głównie w klubach studenckich). Jego pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Emilii Plater niemal naprzeciwko Sali Kongresowej.

Teraz Jazz Klub Akwarium znalazł nowe i nawet bardziej atrakcyjne miejsce na Krakowskim Przedmieściu przy Skwerze Hoovera. Klub mieści się w nowoczesnym pawilonie na dwóch poziomach : górnym z barem, kawiarnią i zewnętrznym ogródkiem i dolnym również z barem, salą koncertową i pomieszczeniem studyjnym przeznaczonym również dla gości VIP.

Klub AKWARIUM otwiera swoje podwoje nie tylko dla jazzmanów. W programie Klubu znajdą swoje miejsce młodzi utalentowani artyści współczesnych muzycznych trendów, studenci szkół i akademii artystycznych, fani ambitnego filmu i tańca (swingowe i tangowe wieczory!), a także dzieci, które zarazimy kulturą muzyczną. W Klubie odbędą się także warsztaty, kursy, seminaria, konferencje i oczywiście wydarzenia promocyjne związane ze światem muzycznym i nie tylko.

Tak więc od 6 czerwca zapraszamy serdecznie do Klubu AKWARIUM...

Wróć

Wydarzenia

> Czerwiec 2020 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30