Znów dramat z Jugendamtem (3)

przez Bartek Bukowski

Szanowny Panie Konsulu,

czy są jakieś realne możliwości pomocy dla Jsmeny żeby nie musiała w niedzielę wracać do ośrodka, bo po prostu ona już tam nie chce być. Jsmena się broni rękoma i nogami przed tą egzekucją, jak to nazywa, i czuje się oszukana przez wszystkich, bo nie podpisywała żadnych dokumentów na jakiegoś "externego Betreuera", podpisała tylko pod groźbami ta "ambulante Hilfe" nic więcej.

W tej chwili córka napisała do wszystkich organizacji żydowskich z prośbą o pomoc, porównując swoje dwa lata pobytu tam do Holokaustu. Dlaczego Polska nie chce pomóc swojemu dorosłemu obywatelowi? Wystarczy wejść w kontakt z jej nowym opiekunem prawnym i powiedzieć, że Jsmena powinna na razie zostać w domu do czasu nowego procesu sądowego. Ona nie jest dzieckiem tylko dorosłą młodą kobietą, która domaga się poszanowania jej praw i oczekuje pomocy od Polskiego Rządu. Proszę naprawdę coś zrobić w tym kierunku, już sam pobyt Jsmeny w domu może zapobiec tragedii, że ona naprawdę w tym ośrodku się zabije. Zresztą to powiedziała wczoraj w Jugendamcie pani Lewandowski, że ona nie chce już żadnego ośrodka więcej, chce zostać w domu w Wolfsburgu. Na razie takie wyjście by ją ucieszyło, żeby nie opuszczać domu.

My też piszemy z mężem wniosek o opiekę prawną nad córką i mój mąż, z tego co mówił wczoraj Jugendamt w Wolfsburgu, ma realne szanse tę opiekę dostać. Dlaczego nie można wybrać takiego wyjścia, które nie będzie krzywdzić już naszej córki? Przecież wystarczy telefon do nowej opiekunki  i być może Jsmena dostanie część tego co chce: możliwość mieszkania w domu u nas w Wolfsburgu.

Z wyrazami szacunku

Justyna Preschel

 

P.S.

Chyba że Państwo wezmą całą odpowiedzialność za życie Jsmeny i za to, co może jej się stać w tym ośrodku Friedrichgrund 5 w Bad Wünnerberg, ja nie chcę tej odpowiedzialności jako matka Jsmeny wziąć na siebie. 

Wczoraj przybył Jugendamt i policja. Poinformowali panią Preschel, że Jsmena została ubezwłasnowolniona i w czwartek 7.03.19 o godz. 15-tej ją zabierają. Dziewczyna dopiero wczoraj skończyła 18 lat i już ubezwłasnowolniona?! Jsmena płacze, jest zrozpaczona, jej rodzina również… Ona nie podlega już pod Jugendamt. Do licha - mamy przecież podobno XXI wiek!

Boże - Ty patrzysz i nie grzmisz!?

Elżbieta Palmer

Przypominamy: przedwczoraj matka Jismeny, pani Justyna Preschel apelowała:

Szanowni Państwo,

jesteśmy zakładnikami Jugendamtu w Wolfsburgu, we własnym domu otoczeni przez policję, nie możemy opuścić mieszkania już od niedzieli .Chodzi o to, że w piątek 1 marca odbyła się rozmowa w obecności 2 konsulów: Mariusza Pindla z konsulatu w Hamburgu, pani Konsul Lidii Białek i jednej aktywistki z Jugendamtu pani Bunse. Na spotkaniu byłam ja i córka Jsmena Sara Rybicka i tamci państwo podjęli decyzje o tym, że moja córka Jsmena Sara Rybicka ma prawo do osiągnięcia pełnoletności, tj. do 6 marca przebywać w domu w Wolfsburgu przy ulicy Emil Nolde 58. Potem z córką miałam czekać na wyrok z sądu, który miał orzec, że córka może w domu już od 6 marca 2019 przebywać na stałe. Ale aktywistka Bunse z Paderborn zmieniła zdanie i chcą od niedzieli - wbrew polskim dyplomatom jak i woli samej Jsmeny Sary Rybickiej, zabrać ja do ośrodka. Ismena nie chce wracać do ośrodka w którym dzieci są poddawane rożnym doświadczeniom medycznym, co jest już złożone z dowodami w prokuraturze Wrocław Stare Miasto i teraz córka jako pełnoletnia musi złożyć zeznania jako naoczny świadek. My się o nasze życie, zawiadomiony jest konsulat w Hamburgu, sam konsul Pindel który był świadkiem całego zajścia 1 marca i potwierdza, że mówimy prawdę, ale taka prawdziwa pomoc nie nadchodzi. Boimy się że policja wyważy nam drzwi i zabierze nam prawie dorosłą córkę - dziś o północy córka skończy 18 lat. Dlatego proszę o medialne zainteresowanie się sprawą. Wszystko może potwierdzić konsul Mariusz Pindel z konsulatu w Hamburgu. Prosimy państwa o pomoc, my nie chcemy umierać za to że znamy prawdę, co jugendamt w Wolfsburgu i Paderbornie wyrabiał z naszym dzieckiem.

Z poważaniem Justyna Preschel wraz z córkami Jsmeną Sarą Rybicką i Roksaną Ingą Rybicką

Wróć

Aktualności

Rezolucja 2361 (2021)
Dzieci i Corona
Rocznica

Wydarzenia

> Maj 2022 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31