Seks to zdrowie

przez Mariusz Klonowski

Na głównym placu miasta Görlitz, gdzie od roku przesiadują przeważnie "migranci", niemiecki Urząd ds. Świadomości Zdrowotnej wystawił kontenery z objazdową promocją seksu. Dziś odbyło się wielkie otwarcie, wpuszczano jedynie zaproszonych gości ale wlazłem bez pytania. Wyjściem...

Wraz z falą emigrantów ekonomicznych do Europy, w tym przypadku na granicę z Polską, wróciły nie tylko takie atrakcje jak świerzb czy gruźlica ale i od dawna w Europie zapomniana, popularna w XVII wieku, franca czyli syfilis. W zeszłym roku krążył po sieci apel czeskiej lekarki pracującej w jednym z monachijskich szpitali, która została oblana przez nerwowego pacjenta moczem zakażonym syfilisem. Zrezygnowała z pracy.

Cel wystawy jest co najmniej wątpliwy. Gdyż jak mają rozumieć przesłanie " Wielka Wolność ( seksualna ) ", śniade małoletnie Ahmady i Mohammady, którzy czekali przed wejściem i krążyli wokół kontenerów z wystawą prezerwatyw.

W środku można dowiedzieć się od wolontariuszy jak rozróżnić płeć, co według genderowców nie jest takie proste i jak nakładać i smarować prezerwatywę. No i jaka będzie właściwa. Pewnie zależy to od płci.

Wróć

Wydarzenia

> Luty 2019 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28