Nie oddać Europy laikom!

przez Helen Lewis

Foto: YouTube

Deputowany do Parlamentu Europejskiego Nico Semsrott z satyrycznej partii "DIE PARTEI" wykorzystał przemówienie Urszuli von der Leyen, aby zwrócić uwagę na afery, w jakie uwikłana jest - nadal jeszcze - minister obrony RFN. Satyryk przerwał debatę swoją akcją z naklejkami reklamowymi, stawiając wniosek o zbadanie konfliktu interesów kandydatki. W trakcie akcji zdjął swoją czarną kurtkę z kapiszonem, pod którą miał podkoszulek wyklejony reklamami KPMG czy PESCO - firm kojarzonych z aferami w niemieckim ministerstwie obrony.  https://youtu.be/9ghyGco-ok0

Jego partyjny kolega Martin Sonneborn skrytykował we wtorek nie tylko Urszulę von der Leyen (CDU), ale także nowych szefów: Parlamentu, Rady Europy oraz Europejskiego Banku Centralnego. Sonneborn określił kandydatkę von der Leyen jako "niemiecką minister, kompletnie pozbawioną znajomości polityki europejskiej, która wykazała się wyłącznie szalonym pociągiem do przepłaconych doradców, niegospodarności i eufemizmów".

Dalsza krytyka skierowana była między innymi przeciw szefowej Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde, która miała w przeszłości zdefraudować pieniądze publiczne i jest ponadto niedoświadczona w kierowaniu jakimkolwiek bankiem narodowym. Charles Michel, przyszły przewodniczący Rady Europy, nie potrafił według Sonneborna, nawet w Belgii zbudować funkcjonującego rządu...

Prawdę o treści rozmowy telefonicznej kanclerz Merkel z premierem Morawieckim ujawnił magazyn FOCUS: "w kulisach pani Kanclerz telefonowała z prawicowo-konserwatywnym polskim szefem rządu Morawieckim, organizując w ten sposób dla von der Leyen 25 głosów partii PiS. Bez tych polskich koniuszych przytrzymujących strzemię, von der Leyen nie siedziałaby dziś rano na swoim koniu".

Ciekawe, co "ugrali" dla Polski, a co dla siebie?

Tradycja wysyłania do instytucji europejskich niekompetentnych polityków, którzy nie sprawdzili się w kraju lub zwyczajnie mają problemy z wymiarem sprawiedliwości i obsadzania nimi wysokich - dobrze płatnych - stanowisk będzie więc kontynuowana.

Wróć

Wydarzenia

> Wrzesień 2020 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30