Napad na dyplomatów

przez Justyna Zuń-Dalloul

Ostrzelano uczestników obchodów Dnia Niepodległości zorganizowanych przez Ambasadę RP

Na szczęście nie było ofiar w ludziach ani rannych, doszło tylko do strat materialnych. Jeden z samochodów dojechał na miejsce uroczystości  z szesnastoma dziurami po kulach. Strzelano w karoserię oraz opony. Wskazuje to na to , że była to zasadzka w celach rabunkowych. Przestępcy starali się ostrzelać samochód, aby spowodować jego zatrzymanie się , a następnie obrabowanie pasażerów- mówi naszej korespondentce  w Caracas, jeden z przybyłych na miejsce funkcjonariuszy brygady antyterrorystycznej (FAES).

Przyjęcie zostało zorganizowane przez Ambasadę RP w Wenezueli oraz Konsula Honorowego, na hacjendzie Santa Teresa, w El Concejo, w województwie Aragua, około półtorej godziny drogi samochodem od stołecznego Caracas.

Do ataku na kolumnę składającą się z sześciu samochodów, wśród których były pojazdy przewożące także przedstawicieli dyplomatycznych kilku krajów, doszło na drodze skręcającej z autostrady Caracas – Walencja, na wysokości El Concejo.

Uczestniczący w uroczystościach Nuncjusz Apostolski w Wenezueli, Aldo Giordano w swoim przemówieniu powiedział: „Niech Bóg chroni i błogosławi Polsce, której imię na zawsze zostało połączone ze św. Janem Pawłem II”.

Wenezuela jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. W ubiegłym roku z rąk pospolitych przestępców straciło życie ponad 14 tys. osób. Przestępczość nasila się wraz z pogłębiającym się kryzysem ekonomicznym, a co za tym idzie-hiperinflacją, sięgającą miliony procent. Podstawowa pensja to zaledwie 5 dolarów, tymczasem, jak wyliczyli ekonomiści, realna  miesięczna wartość koszyka produktów spożywczych dla trzyosobowej rodziny, wynosi 650 dolarów. Głód rodzi przestępczość.

Wróć

Aktualności

Rezolucja 2361 (2021)
Dzieci i Corona
Rocznica
Kapitol skapitulował
Meczety a intergacja

Wydarzenia

> Grudzień 2021 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31