Dlaczego płonie Australia?

przez James Wilson

Wielki Basen Artezyjski

Australia znajduje się obecnie w objęciach burzy ognia piekielnych rozmiarów. Ogromny pożar porusza się w stronę Sydney. A do tego potężna fala upałów. Kontynent jest w uścisku prawdopodobnie najgorszej suszy, jaką tam kiedykolwiek widziano. Mainstream wszczepia w ludzi, że przyczyną jest zmiana klimatu i globalne ocieplenie. Ale to się nie zgadza. Faktycznie sytuacja ta została z premedytacją wywołana przez rząd.

A oto, dlaczego:

Sprawa wygląda tak, że w Australii wysychają rzeki, że wyschły strumyki i potoki. Ludzie czekają na deszcze i wierzą, że deszcz przyjdzie i znów napełni potoki. Ale to się nie stanie, bo wszystkie te strumienie wypływają ze źródeł. Powinny one bez przerwy płynąć, ale przestały, bo woda przestała płynąć z Terytorium Północnego.

Wielki Basen Artezyjski, który zaopatruje ten kraj w wodę, przestał zasilać wody gruntowe i podskórne, ponieważ przestała płynąć woda z północnego terytorium.

Na tej mapie widać, jak to działa:

Mamy tu na górze obszar, przez który przechodzą potężne moduły wodne zasilane "deszczówką" z monsunów.

Wielki Basen Artezyjskizasila z kolei australijskie rzeki, strumienie, wody gruntowe i wody podskórne, kiedy rzeki w innych rejonach płyną. Wody podskórne tych rzek zasilają wody gruntowe i to przynosi wodę do regionu na wschodzie. We wschodnim regionie nadmorskim wszystka woda przychodzi przez wody gruntowe z Wielkiego Basenu Artezyjskiego, z obszaru monsunowego na północy. I to funkcjonuje każdego roku, jak zegarek, działało także w zeszłym roku. Nie ma żadnego powodu, dla którego Wielki Basen Artezyjski miałby wyschnąć. Nie ma żadnego powodu, dla którego potoki w tym regionie miałyby wyschnąć. Te rzeki i potoki zawsze płynęły bez przerwy, wszystko jedno, jak mało deszczu tutaj spadło, Basen zawsze był pełny. Ale co ludzi zaskakuje, to fakt, że Murray River jest pełna wody, a ta woda do nich tutaj nie dochodzi. Faktycznie rzeka Murray River ma tyle wody, że zalane są wydmy a lasy po obu stronach rzeki zniszczone, ponieważ nie są przyzwyczajone do tych niecodziennych ilości wody, które teraz dostają. Ale tereny rolnicze na południe od rzeki nie dostają tej wody, bo cała woda z rzeki jest czerpana. - Bo cała woda kierowana jest do prywatnych zbiorników należących do potężnych koncernów rolnych i wydobywczych, które zużywają wodę do swoich prywatnych celów.

Tutaj znajdziecie video z kanału, który nazywa się "liabilitymate". Ci ludzie robią faktycznie co mogą, aby coś zdziałać i podają masę bardzo przydatnych informacji dla australijskiego społeczeństwa, a więc zobaczcie ten film, żebyście wiedzieli, co się wyprawia i dlaczego potoki są suche.

Darling River - 1500 km tego największego systemu rzecznego jest suchych i to nie ma nic wspólnego z suszą. Wyzysk terenów zalewowych oznacza, że tam wszędzie, gdzie znajdowały się tereny zalewowe, wycięto wszystkie drzewa, grunt otoczono wałami, aby zapobiec odpływaniu wody do rzek. Oni to nazywają "Ernte" (żniwa), a jest to faktycznie gwałt zadany rzece. Przyjedźcie i zobaczcie, co zostało z Darling River, zabierzcie ze sobą dzieci i idźcie na ryby, idźcie w górę i w dół rzeki - zobaczycie po prostu 50 milionów martwych muszli, raków rzecznych i ryb. Cały ekosystem się zawalił, drzewa umierają. To, co się dzieje z systemem rzecznym w Australii, nazywa się Murray-Darling Basin Plan (Plan Basenu Murray-Darling).

To jest powód, dlaczego nie ma wody w rzekach. Te prywatne tamy zbudowane zostały przez potężne koncerny, z tego co najmniej 20 - 30 w Basenie Murray-Darling, a podatnik zapłacił za zapory, przy pomocy których kradnie mu się jego wodę.

Aktualnie ogromny ogień porusza się w kierunku Sydney. Ludzie, którzy żyli w miejscach, przez które przeszedł, opowiadają, że natychmiast po przejściu ognia na polecenie rządów lokalnych, rzekomo z powodu zagrożenia pożarowego, zostały tam wycięte wszystkie drzewa, które przetrwały ogień. Ale ogień tam już przecież był! A mimo to idą i upewniają się, że żadne życie nie przetrwało. Wycinają wszystkie pozostałe drzewa. Zastanawiające!

Premier Scott Morrison, który oddalił prośby o pomoc dla straży pożarnej, równocześnie wyprzedaje wodę. Teraz nawet mówi się o ewakuacji całych miast, którym kończy się woda. To wszystko zrobiono celowo. I nie chodzi tutaj wyłącznie o tamy i tzw. wodne żniwa. Zobaczcie, gdzie znajdują się Wielki Basen Artezyjski i wielkie sztuczne zbiorniki.

Tutaj widzimy obszar zwany Arnold. Widzicie linie na tej mapie?

Zobaczcie drogi prowadzące przez ten teren. Te wszystkie punkty, to wszystko prowadzi dalej, zobaczcie co to jest! Co tu widać? To są dziury po frackingu, to są odwierty gazu. Cały teren, na którym gromadzi się wodę, pokryty jest dziurami po odwiertach, przy których wykorzystuje się większość wody zgromadzonej w zbiornikach. To wszystko dzieje się bez przerwy.

Podobnie na zachodzie Australii, wszędzie te same odwierty, a kopalnia Tom Price znajduje się mniej więcej tutaj:

Tom Price

Jedźcie i zobaczcie - co znajdziecie? - Fracking! (Zadbano o to, by Wikipedia nie podawała tego terminu...) Aby zasilać taki odwiert potrzebne są miliony litrów wody: 7 - 73 miliony litrów na odwiert. Te odwierty potrzebują tyle wody, a jest ich w Australii 43 tysiące…

Za to odpowiada rząd. Tym przedsiębiorstwom pozwala się budować prywatne tamy za pieniądze podatników i zużywać całą wodę. Zaczyna się ewakuować miasta, w których brakuje wody. A brakuje im wody, bo rząd wodę sprzedał. Mówi się o mobilizacji wojska do walki ze zmianami klimatu i przesiedlania ludzi z miast. Użyją australijskiej policji federalnej aby ewakuować ludzi z terenów, które być może są zagrożone przez pożary. Używają wojska celem zajęcia obszarów ewakuowanych, aby zapobiec powrotowi mieszkańców na te tereny. A co oni robią przy pomocy ognia? Wykurzają wszystkich ludzi i wkrótce, jeśli mieszkasz w tym miejscu, znajdzie się ono zbyt daleko od miasta i uznane zostanie za teren zagrożony pożarem. Nie będzie was stać na zapłacenie ubezpieczenia i życie tutaj, a jak będziesz sprawiać problemy, to policja federalna zwyczajnie cię usunie, bo twoja farma znajduje się w miejscu ze względu na zmiany klimatu niebezpiecznym dla zdrowia. Wojsko zajmie teren i nie pozwoli ludziom wrócić do domów.

To jest to, co oni planują! Oni pokazują światu, jak to się robi i to jest to, co was może czekać w waszych krajach!

Wróć

Aktualności

Rezolucja 2361 (2021)
Dzieci i Corona
Rocznica
Kapitol skapitulował
Meczety a intergacja

Wydarzenia

> Październik 2021 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31