Artykuły 6 2015

przez Waldemar Biniecki

Politycznie niepoprawnie czyli...

Minęły prawie 3 lata od momentu, w którym napisałem artykuł pod tytułem: „Okiem niepoprawnego optymisty czyli... jak uzdrowić Kongres Polonii Amerykańskiej?”. Został on przedrukowany w wielu polonijnych gazetach. Gratulowali mi tego tekstu polonijni dziennikarze i kilku urzędników z polskiego MSZ. Przedstawiłem wtedy 9 punktowy program naprawy KPA.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Czy powstanie Polska Misja Katolicka w Magdeburgu?

Nadal problemem nie do przejścia wydaje się być utworzenie Polskiej Misji Katolickiej w MagdeburguPolaków w mieście przybywa coraz szybciej, zarejestrowanych podatników podatku wyznaniowego z polskim paszportem jest tu ponad 200.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Poseł Adam Kwiatkowski dziękuje Polonii

Przez ostatnie 4 lata miałem zaszczyt pełnić funkcję Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII Kadencji. Uzyskany w 2011 r. mandat przyjąłem jako ogromne wyróżnienie, ale i wielkie zobowiązanie, szczególnie wobec Polaków mieszkających poza granicami Polski, którzy oddali na mnie swoje głosy.

Zaciągnięty dług zaufania skutecznie spłacałem przez cały okres swojej pracy parlamentarnej działając m.in. w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Polonia w sprawie budowy Panteonu Narodowego na Powązkach

My, niżej podpisani, przedstawiciele środowisk emigracji polskiej, wyrażamy głębokie zaniepokojenie nieodpowiedzialną budową Panteonu Narodowego na Powązkach i apelujemy o wstrzymanie tej inwestycji do czasu osiągnięcia consensusu ze wszystkimi środowiskami patriotycznymi i rodzinami ofiar. Uważamy, że żadne względy bieżącej polityki nie mogą kłaść się cieniem na idei narodowego upamiętnienia naszych Bohaterów.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Związek Polaków w Magdeburgu

6 czerwca 2015 założony został Związek Polaków w Magdeburgu - Bund der Polen in Magdeburg e.V.

W skład zarządu weszli:

Kamila Haßmann, Małgorzata Stachura i Bartek Bukowski.

Więcej...

przez Waldemar Malinowski

„Polskie Szkoły“ - nauka na terenie Szlezwiku Holsztyna po zakończeniu II Wojny Światowej

II Wojna Światowa i niemiecka okupacja wzbudziły lęk wszystkich Polaków, a szczególnie starszego pokolenia. Na nowo odżyły wspomnienia rozbiorów Polski, germanizacji, wywłaszczania Polaków... 

Więcej...