List Otwarty Jana Wojewskiego do berlińskiego KODu

przez James Wilson

Züge in das Leben, Züge in den Tod

Szanowni Państwo!

Ze zdumieniem i smutkiem, a także z całkowitym niezrozumieniem przyjąłem ja i wielu moich znajomych Polaków mieszkających w Berlinie od dziesięcioleci, Państwa list otwarty w sprawie nowelizacji ustawy o IPN.

Po pierwsze piszecie Państwo w swoim imieniu, a nie jak sobie uzurpujecie, w imieniu Polaków mieszkających w Niemczech.

Nikt takiego upoważnienia Państwu nie dał.

Jesteście Państwo grupą ludzi od początku nastawioną wrogo do obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystkie podejmowane przez ten rząd działania spotykają się z Państwa strony z totalną krytyką.

Nie widzicie w polityce rządu nic pozytywnego, w przeciwieństwie do polskiej opinii publicznej, która rządowi PiS udziela prawie 50% poparcia.

To, że udało się zmniejszyć strefę biedy w Polsce poprzez program 500+, to że poziom bezrobocia i deficytu budżetowego jest na rekordowo niskim poziomie, to że płace wzrastają i to, że Polska ofensywie broni polskiego imienia, to Państwa nic nie obchodzi.

W sprawie nowelizacji ustawy o IPN zajmujecie stanowisko rządu i polityków Izraela, który ustawia naród polski w kategorii współsprawców Holocaustu.

Na to nie ma i nie będzie zgody.

Holocaust został zaplanowany przez Niemców - radzę odwiedzić Haus am Wannsee, gdzie zostały stworzone plany "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" i gdzie przy stole nie było żadnego Polaka. - Dalej: Holocaust został wykonany niemieckimi rękoma na terenie Europy a głównie okupowanej przez nich Polski.

Tu bowiem zbudowano niemieckimi rękami, na podstawie niemieckich planów i z niemiecką dokładnością obozy koncentracyjne.

Chyba Państwo też wiecie, że nadzór nad tym wszystkim mieli Niemcy będący tam nadzorcami i sprawcami masowego ludobójstwa.

Przecież w tzw. procesach oświęcimskich w Niemczech nie sądzono Polaków.

Przecież Himmler i Mengele nie byli Polakami?

Przecież więźniami obozów koncentracyjnych byli też sami Polacy. Oni to bowiem pierwsi trafili do Auschwitz.

Czy temu Państwo też zaprzeczają?

Czy zaprzeczają też Państwo temu, że istniały obozy koncentracyjne w Mauthausen i Stutthof, gdzie cierpieli i zginęli moi i mojej żony krewni, tylko dlatego że byli Polakami?

Nowelizacja ustawy o IPN nie knebluje nikomu ust. Zachowana jest pełna swoboda badań naukowych.

Państwo stając po stronie Izraela i innych krytyków zapominacie, że podobne ustawy ma sam Izrael i Niemcy.

I te kraje nie konsultowały z nami tych spraw.

Nie muszę chyba Państwu przypominać o tym, że Polska była jedynym krajem okupowanym przez Niemcy, gdzie za pomoc Żydom obowiązywała kara śmierci, gdzie państwo podziemne i AK wykonywały wyroki na szmalcownikach.

Tacy oczywiście się też znajdowali, ale trzeba znać tego proporcje.

Czy Państwo też zapomnieli o rotmistrzu Pileckim i Janie Karskim, którzy informowali Zachód, w tym prezydenta USA Roosevelta, o Holocauscie?

Czy Państwo też negujecie łapanki Żydów poprzez rząd Petaina we Francji i wysyłanie dziesiątków tysięcy Żydów z Francji do Auschwitz?

Czy negujecie też Państwo, że były francuskie, belgijskie, ukraińskie dywizje SS, które wspomagały Niemców w ich zbrodniach?

Czy też Państwo możecie podać listę Żydów pomagających i ratujących Polaków w czasie okupacji niemieckiej?

I jeszcze jedno: Gdzie byliście Państwo, kiedy setki razy obrażano Polskę używając terminu "polskie obozy koncentracyjne"?

Gdzie byli Państwo, kiedy wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego mówił o 60 tysiącach faszystów maszerujących w Marszu Niepodległości?

Jakoś o Państwa protestach wtedy nie słyszeliśmy!

Podstawowym zadaniem Polaków na emigracji jest obrona dobrego imienia ich ojczyzny.

Z przykrością muszę stwierdzić, że Państwa działania Polsce tylko szkodzą i stawiają Państwa po stronie tych, którym Polska suwerenna i silna, Polska broniąca swej godności jest solą w oku.

Stawiacie się Państwo w niechlubnej tradycji tych, którzy woleli współpracować z niechętnymi Polsce niż pracować i działać dla jej dobra.

Jan Wojewski

Berlin

Wróć

Wydarzenia

> Lipiec 2019 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31