Spekulant George Soros ostrzega

przez Bartek Bukowski

Spekulant George Soros ostrzega przed niepokojem na giełdach. Na Unię Europejską idą ciężkie czasy. Szczególnie źle "jasnowidz" wróży przyszłemu prezydentowi USA.

Davos  George Soros uznawany jest za jasnowidza w branży finansowej. Raz w roku, podczas szczytu gospodarczego w Davos, 86-letni miliarder głosi swoje wizje. Tym razem zaatakował amerykańskiego prezydenta-elekta Donalda Trumpa na jeden dzień przed jego zaprzysiężeniem i przepowiedział mu, że jego działania zakończą się fiaskiem.

"Jestem przekonany, że mu się nie uda. I chciałbym, aby mu się nie udao", powiedział w gronie największych inwestorów podczas kolacji w czwartkowy wieczór w hotelu Seehof w Davos. Tym samym tchem przepowiedział koniec spowodowanych działaniami Trumpa wzrostów na giełdzie. "Obecnie niepewność jest największa. A niepewność jest wrogiem długoterminowych inwestycji".

Trump wygląda być nowym "ulubieńcem" Sorosa, który wraz ze swoją Open Society Foundation walczy o rozprzestrzenianie liberalnego porządku świata. Wcześniej z zamiłowaniem wyrzekał na autorytarnych władców, jak Władimir Putin.

Soros stawia na instytucje demokratyczne w Ameryce.

Seehof Davos

"Przedstawiłem Trumpa jako oślepiacza, oszusta i dyktatora z bożej laski", mówi Soros. Jednak ciągle silne instytucje demokratyczne w Ameryce powinny wyhamować dyktatorską mentalność tego handlarza nieruchomości, jest Soros przekonany. " Byłby dyktatorem, gdyby mógł przed tym uciec. Ale tego nie zrobi".

Wybór Trumpa boli Sorosa nie tylko jako "obywatela świata", ale i jako inwestora: bo stawiając na spadki na giełdzie spowodowane szokiem po wyborze Trumpa, ten zawodowy spekulant stracił na giełdach według "Wall Street Journal" miliard dolarów.

"Jestem przekonany, że Trump źle skończy", powiedział inwestorom w Davos. "Bo pomysły, które go napędzają, są ze sobą sprzeczne". Przyszły prezydent ogłosił miedzy innymi drastyczne obniżenie podatków od przedsiębiorstw. Równocześnie groził rozbudową przeszkód w handlu z nielubianymi krajami, jak Chiny.

Pytanie, na ile Soros jest jasnowidzem, a na ile poprzez swoje spekulacje i zagrania na giełdzie jest w stanie nią sterować, czy nie steruje losami wielu ludzi i czy sam nie wyrośl w międzyczasie na małego dyktatora, pozostaje na chwilę obecną bez odpowiedzi.

Wróć

Wydarzenia

> Wrzesień 2018 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30